Altevita BIO Aloe Vera 0,5 l
  • Altevita BIO Aloe Vera 0,5 l
  • Altevita BIO Aloe Vera 0,5 l

Altevita BIO Aloe Vera 0,5 l

INFO

12,60€

Množstvo

Aloe vera je sukulentná rastlina s blahodarnými účinkami na ľudský organizmus. Pojem sukulent pochádza z latinského slova succus, čo znamená šťava. Sukulentné rastliny majú schopnosť udržiavať v zdužnatených častiach vodu a živiny vďaka svojim zvláštnym bunkám. Sukulencia vznikla ako reakcia rastlín na nevhodné klimatické podmienky v oblastiach, kde bolo nedostatok vody. So schopnosťou vytvoriť si zásoby vody takéto rastliny prežívajú aj pri extrémnych teplotách aj v obdobiach dlhotrvajúceho sucha. Na základe toho, v ktorej časti rastliny sa zásoba vody tvorí, ich rozdeľujeme na sukulenty listové, stonkové či koreňové. Rastliny z čeľade Aloe patria medzi sukulenty listové. 
Aloe vera, v slovenskom názvosloví označovaná ako Aloe barbadoská ( túto rastlinu označuje aj pomenovanie A.vulgaris) je pôvodom z Kapverdských a Kanárskych ostrovov, zo Stredomoria, zo Saudskej Arábie či (severozápadnej ) Indie a (južnej) Číny. Je to rastlina s krátkymi výhonkami, nerozkonárená, s dužnatými vzpriamenými listami, ktoré majú mierne otŕnené okraje. Je vysoká 40 až 60 cm. 

V liečiteľstve sa používa už po stáročia, v súčasnosti sa najčastejšie spája s kozmetickým priemyslom. Traduje sa o nej, že kadiaľ tečie, tadiaľ hodí, samozrejme, toto tvrdenie platí na výťažok z tejto rastliny, ktorá je súčasťou mnohých prípravkov. Lieči však tak zvonka, ako aj zvnútra. 
Čarovná sila rastliny Aloe vera sa skrýva v jej listoch, v podobe šťavy podobnej priesvitnému gélu, ktorý obsahuje viac ako dvesto významných zložiek. Ide o veľmi dôležité aminokyseliny, minerály (horčík, draslík, zinok, vápnik, chróm, meď, draslík, sodík), vitamíny (A, C, niektoré zo skupiny B, kyselina listová) a mnohé ďalšie zložky. Zázračná tekutina získaná z rastliny vyžmýkaním, sa používa v jej prírodnej forme, surová a neupravená. 
Existuje niekoľko druhov tejto rastliny, s istými obmenami v ich vlastnostiach popri základných účinkoch. Aloe arborescens sa používa tak pri vonkajších, ako ja pri vnútorných zdravotných ťažkostiach. Aloe ferox sa používa najmä do tinktúr a pri príprave kvapiek. Klasická Aloe vera alebo A. barbadensis, známa a ako A. vulgaris so svojimi fungicidnými a baktericidnými účinkami (brzdí rast mikroskopických húb) našla uplatnenie predovšetkým v kozmetike. Aloe vera sa poradí aj s poraneniami kože, pri uštipnutí hmyzom, a v prípade popálenín. Má protizápalové, protiplesňové, dokonca antibiotické vlastnosti, preto sa zvonka používa na zápaly kože aj rôzne ekzémy. Jej pozitíve účinky sa zaznamenali aj v prípade oparov, alebo jednoduchých akné. Skrátka, Aloe je priam stvorená pre ochranu a liečbu pokožky prírodnou cestou. Môže byť skvelou alternatívou krémov na popálenú pokožku, ktorú nielenže chladí, ale aj lieči. Hodne sa používa aj pri liečbe tráviacich problémov, už aj liečitelia zo starej Číny či Indie ňou liečili choroby tráviaceho systému. 
Tehotné ženy by aloe nemali požívať, pretože významne prispieva k prekrveniu oblasti panvy, z toho istého dôvodu by sa od nej mali držať bokom ženy trpiace silným menštruačným krvácaním alebo pacienti s krvácajúcimi sa hemoroidmi, jej konzumácia sa neodporúča ani pri ochoreniach obličiek či kŕčových žíl.

 

Zloženie: BIO Aloe vera (Aloe Barbadensis Miller) šťava * (z dužiny vybraných listov) * z ekologického hospodárstva.

 

Výživové údaje na 100ml:

  • Energia 13,8 kJ / 3,3 kcal
  • Sacharidy 0,2 g
  • Recenzie (0)

    Napísať recenziu

    Prosím prihláste sa alebo zaregistrujte pre pridanie recenzie