Baraka Olej z černuchy siatej 50ml
  • Baraka Olej z černuchy siatej 50ml
  • Baraka Olej z černuchy siatej 50ml

Baraka Olej z černuchy siatej 50ml

INFO

  • - Kód produktu: DS 88
  • - Kód skladu: B ( viac info)
  • - Dostupnosť: Vypredané
7,00€

Množstvo

Prorok Mohamed údajne povedal, že semená čiernej rasce môžu vyliečiť čokoľvek okrem smrti. Čierna rasca je jedna z najsilnejších liečivých rastlín sveta. Semená čiernej rasce sa používajú po stáročia na Blízkom východe, v Stredomorí a Indii. Dnes sa čierna rasca používa v kuchyniach po celom svete vďaka svojej orechovej chuti. Čierna rasca má obzvlášť dlhú históriu použitia v Egypte. Dokonca archeológovia pri skúmaní hrobu egyptského kráľa Tutanchámona našli fľaštičku oleja z čiernej rasce, pretože podľa starých Egypťanov ju bolo potrebné mať pri sebe aj pri posmrtnom živote. Egyptský lekári používali olej z čiernej rasce na upokojenie pokazených žalúdkov faraónov po ich extravagantných hostinách. Okrem toho používali olej z čiernej rasce aj na bolesti hlavy, zubov, prechladnutie a infekcie. Kráľovná Nefertiti známa svojou ohromujúcou krásou používala čierny olej na posilnenie nechtov a lesk vlasov.

V súčasnej dobe sa čierna rasca používa ako korenie  v rôznych kuchyniach po celom svete. Okrem svojho kulinárskeho využitia má čierna rasca taktiež množstvo dôležitých zdravotných prínosov. Patrí k najdrahším liečivým semenám.

Stovky štúdií pre výskum rakoviny zistili, že čierna rasca stimuluje krvnú dreň a imunitné bunky a zvyšuje produkciu interferonómu, ničí rakovinové bunky a zvyšuje počet protilátok produkujúcich B-bunky.


Jedným z najčastejších a efektívnych použití oleja z čiernej rasce je liečba chorôb súvisiacich s dýchacou sústavou vrátane astmy, bronchitídy, reumatizmu a prechladnutí. Čierna rasca pomáha zvýšiť telesný výkon, stimulujú menštruáciu a zvyšujú tvorbu materského mlieka u dojčiacich matiek. Olej z čiernej rasce pomáha upokojiť nervový systém, bolesť, stimuluje tvorbu moču, zlepšuje trávenie a pomáha predchádzať a znižovať vysoký krvný tlak


Semená čiernej rasce sú veľmi účinné pri liečbe abscesov a nádorov oka, brucha a pečene, pravdepodobne v dôsledku veľkej koncentrácie protinádorovej zlúčeniny beta-sitosterol, ktorá bola nájdená v semenách čiernej rasce.


Čierna rasca tiež stimuluje energiu a pomáha pri zotavení z únavy a vyčerpania, stimuluje telesnú energiu. Olej z čiernej rasce je účinným liekom pri kožných ochoreniach, ako sú alergie, ekzémy, akné a psoriáza. Užívanie oleja z čiernej rasce tlmí nadúvanie, hnačky, môže byť riešením pre hemoroidy, zápchu a úplavicu. Je antiparazitárna. Pomáha tiež pri depresiách.


Semená čiernej rasce obsahujú viac než 100 chemických zlúčenín vrátane niektorých doteraz neidentifikovaných. Okrem toho, čo je považované za hlavné účinné látky, semená obsahujú: beta sitosterol, kyselinu myristovú, kyselinu palmitovú, kyselinu palmitolejovú, kyselinu stearovú, kyselinu olejovú, kyselinu linoleovú, linolenovú, arachidonovú kyselinu, bielkoviny, vitamín B1, vitamín B2, vitamín B3, kyselinu listovú, vápnik, železo, meď, zinok, fosfor a iné.


Zloženie: 100% za studena lisovaný BIO olej z čiernej rasce
Dávkovanie: vnútorne – 1 – 2 x denne jednu kávovú lyžičku

                   …

Recenzie (0)

Napísať recenziu

Prosím prihláste sa alebo zaregistrujte pre pridanie recenzie