Altevita BIO ryžový nápoj 400g
  • Altevita BIO ryžový nápoj 400g
  • Altevita BIO ryžový nápoj 400g

Altevita BIO ryžový nápoj 400g

INFO

14,95€

Množstvo

Z hľadiska vitamínov a minerálov má ryžový nápoj široké zastúpenie ako napríklad vitamíny skupiny B a D.  Okrem toho obsahuje aj mangán, vápnik, fosfor a selénu. Kombinácia všetkých týchto látok zaručuje viacero pozitívnych účinkov na organizmus. Vedecké štúdie preukázali, že ryžový nápoj prináša najmä nasledovné zdravotné benefity.

Posilnenie imunitného systému

Ryžový nápoj obsahuje viacero účinných antioxidantov, ktoré podporujú odolnosť imunitného systému. Pomáhajú zabraňovať oxidačnému stresu buniek, ktorý vedie k zápalom a mnohým ochoreniam. Taktiež urýchľujú hojenie zápalov, ktoré sú vyvolané negatívnymi vplyvmi z okolia alebo alergiami. Telo sa vďaka nim dokáže ľahšie vysporiadať s náporom vírusov a baktérií. Získava tak lepšiu odolnosť voči virózam a prenosným ochoreniam.

Podpora zdravej pokožky a prevencia pred spálením

Okrem toho, že ryžový nápoj obsahuje antioxidanty, jeho súčasťou je aj kyselina 4-aminobenzoová. To, čo na prvý pohľad vyzerá ako hrozivá chémia, má v skutočnosti významný prínos pre zdravie ľudskej pokožky. Totižto, prispieva k odolnosti voči spáleniu slnečným žiarením. Naviac, pomáha eliminovať rôzne kožné nedokonalosti – škvrny a pehy. Účinné antioxidanty z ryžového mlieka zas urýchľujú liečbu zápalov, vďaka čomu sa dokáže koža rýchlejšie zotaviť z rôznych poranení.

Hoci ryžový nápoj je primárne určený na konzumáciu, viete ho aplikovať aj na povrch pokožky. Vhodné je predovšetkým pre ľudí s kožou citlivou na spálenie. Aplikovať ho môžete rovnako ako klasické opaľovacie mlieko, pričom na pokožke vytvorí film odrážajúci slnečné lúče. Jednotlivé látky z ryžového mlieka sa vpijú do kože a dodajú jej tak potrebné vitamíny a minerály, ktoré taktiež podporia odolnosť voči spáleniu.

Zníženie hladiny cholesterolu

Klasické kravské mlieko obsahuje cholesterol, ktorého zvýšená hladina v krvi je príčinou mnohých zdravotných problémov, najmä kardiovaskulárneho charakteru. Ryžový nápoj cholesterol neobsahuje, pomáha tak redukovať jeho denný príjem. Na zvýšenú hladinu cholesterolu v krvi trpí veľká časť populácie, pričom mnohí ľudia o tomto probléme ani nevedia. Cholesterol sa ukladá na stenách ciev, čím postupne obmedzuje prietok krvi. Do jednotlivých telových buniek sa nedostáva dostatok krvi s kyslíkom a živinami, v dôsledku čoho prestávajú stopercentne plniť svoju funkciu. Zvýšená hladina cholesterolu spôsobuje aj nárast krvného tlaku.

Ak na hladinu cholesterolu v krvi nemyslíte a neustále konzumujete jedlá a nápoje s jeho vysokým obsahom, môže dôjsť až k úplnému upchatiu ciev a rapídnemu zvýšeniu rizika infarktu.

Zlepšenie odolnosti kostí

Ryžový nápoj obsahuje vitamín D, vápnik, železo a horčík, teda prvky dôležité pre správny vývoj kostí. Vďaka nim sa kosti stávajú pevnejšími a odolnejšími voči mechanickému namáhaniu. Prijímanie týchto prvkov je dôležité najmä pre ľudí, ktorí pravidelne športujú, prípadne vykonávajú manuálnu prácu. V takom prípade je celá oporná sústava nadmerne zaťažovaná a je potrebné poriadne ju vyživiť.

Recenzie (0)

Napísať recenziu

Prosím prihláste sa alebo zaregistrujte pre pridanie recenzie