Recepty na zdravé jedlá

Nechajte sa inšpirovať našou zbierkou zdravých receptov, ktoré budú nielen chutné, ale aj prospešné pre vaše telo. Ktorý vyskúšate ako prvý?

Moruša biela: účinky a zdravé recepty

Moruša biela (Morus alba) je rastlina s dlhou históriou a bohatým využitím v tradičnej medicíne, kuchyni a modernom životnom štýle. Pochádza z Číny, kde bola pestovaná už pred tisícročiami. Bola kľúčovou rastlinou v hodvábnictve, pretože listy moruše bielej sú hlavným zdrojom potravy pre priadku morušovú, ktorá produkuje hodváb. V priebehu storočí sa moruša biela rozšírila po celom svete, najmä do Ázie, Európy a Severnej Ameriky. V tradičnej čínskej medicíne sa moruša biela používa na liečbu rôznych ochorení, vrátane kašľa, anémie a vysokého krvného tlaku.

Jednoduchý recept na domáce kešu maslo

Kešu maslo je nielen lahodnou pochúťkou, ale aj bohatým zdrojom výživných látok. Ak hľadáte zdravú alternatívu k bežným nátierkam, domáce kešu maslo je tou správnou voľbou. Vyrobené zo 100% prírodných surovín, bez pridaných konzervačných látok, je ideálne pre každého, kto chce mať pod kontrolou, čo konzumuje.

Čo na raňajky pre deti? 5 tipov na jedlá, ktoré budú milovať

Raňajky počas svojej histórie prešli dlhou cestou. Od označenia ako „najdôležitejšie jedla dňa“ až po „najzbytočnejšie jedlo dňa“. Nech už je cieľ dospelých ľudí akýkoľvek, pravdou je, že dieťa by malo jesť pravidelne, zdravo a pestro. Nápady však niekedy dochádzajú aj tým najkreatívnejším rodičom. A práve vtedy sa vám určite zídu naše tipy na raňajky pre deti.

Chia semienka: Skrytý príbeh superpotraviny a chutné recepty ktoré musíte vyskúšať

Slovo „superpotravina“ sa v posledných rokoch začalo používať naozaj často. Máloktorá potravina si ho však skutočne zaslúži. Chia semienka do tejto kategórie rozhodne spadajú. Poďme sa teda pozrieť na to, aký majú chia semienka pôvod, prečo sú naozajstnou superpotravinou a ako ich zaradiť do jedálnička.

Prečo jesť žltý hrach? Zistite, aké sú jeho účinky a pripravte si chutné recepty

Žltý hrach je jednou z variant hrachu (Pisum sativum), ktorá sa vyznačuje žltými zrniečkami. Tento druh hrachu je veľmi obľúbený nielen pre svoj výrazný farebný odtieň, ale aj pre svoje výživné vlastnosti a rôznorodosť v použití. Ak vás zaujíma, aké môže mať účinky na vaše zdravie a hľadáte inšpirácie na chutné recepty, ste na správnom mieste.